- Ne álmodozz! Hagyd abba! Értelemtlen amit csinálsz!
- Ezt miért mondod? Jó dolog! És senkinek sem fáj!
- Méghogy nem fáj? Badarság! Az legalább valódi!
- Miért fáj neked, hogy boldoggá tesz? Az álom is lehet valódi!
- Hogy lenne valódi, amit elképzelnek? Olyan csillagokat szeretsz, amit nem léteznek!
- Léteznek, itt, legbelül! És szeretem őket! De ez nem azt jelenti, hogy megvetem a létezőket.
- Buta, naív elme... te is rájössz egyszer.
- Te terített asztalnál is jóllaknál egy kekszel?
- Nem erről van szó! Én csak... ez nem reális!
- Miért kell annak lennie, ha ideális?
- Ideális ma! De mi lesz holnap?
- És holnap után, meg azután... Ezt meghagyom a sorsnak!
- Méghogy sors? Könyörgöm! Te álomvilágban élsz! Nem látod, mi folyik itt? Kíváncsi lennék mit remélsz?
- Nem remélek semmit, de egyet elvárok! Fogadd el, hogy világomban szépek a virágok! Fogadd el az álmokat, mik színesítik életed. Fogadd el, hogy idővel már nem fogják a kezedet. Fogadd el, hogy vannak álmodozók, akik imádnak élni!
- Persze, mert világukban nem lehet félni.
- Miért baj az, ha valaki hiszi, tökéletes az élet?
- Mert semmi sem tökéletes, hát nem érted? Léteznek problémák és léteznek gondok. Léteznek gonoszak és vannak rossz dolgok!
- Ki mondta, hogy nincsenek? Én az álmokról szóltam! Tökéletes világomban van helye a rossznak.
- Végképp nem értem. Akkor mire fel az álmok?
- Álmok nélkül nem tudnám, holnap mit csinálok. Biztonságot ad. Todom, van remény.
- A remény hal meg utoljára, optimista szegény.
- Igen, optimista. Aki imád élni.
- Jah, optimista. Aki nem akar félni!
- De igen, félek...
- Na ne mondd! És mitől?
- Hangod kételkedve cseng.
- Nem is tudom, mitől.
- Én tudom, mert nem hiszed, nem hiszed, hogy félek. De félek. Félek, valyon helyes-e amit érzek.
- Ez egyszerű! Természetesen...
- Félek, hogy holnap reggel, mikor álmomból ébredek, nem lesz több pillanat, mikor újra ébredek.
- Félsz, hogy itt ragadsz a való világban?
- Félek, hogy egyszer majd nem hiszek az álomvilágban.
- Oh, halle lúja! Bárcsak már eljönne!
- Szánalmas vagy! S éljek úgy, hogy minden fehér és fekete? Te nem látod a színeket, pedig minden egy csoda. Sajnálom, hogy életed sivár lakoma!
- Ne sajnálj, én legalább tudom, mi az élet!
- De sajnállak, mert bár tudod, nem tartod szépnek.
- Miért, mi szép ebben az ocsmány világban?
- Elmondanám, de nem számít, mert én itt vagyok az álomvilágban.
- Meghátrálsz? Na mi van? Így akarsz lelépni?
- Ég veled idegen! S tanulj meg szívből élni!
Wednesday, April 23, 2008
Élj szívből!
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment