Wednesday, April 23, 2008

Élj szívből!

  • Ne álmodozz! Hagyd abba! Értelemtlen amit csinálsz!
  • Ezt miért mondod? Jó dolog! És senkinek sem fáj!
  • Méghogy nem fáj? Badarság! Az legalább valódi!
  • Miért fáj neked, hogy boldoggá tesz? Az álom is lehet valódi!
  • Hogy lenne valódi, amit elképzelnek? Olyan csillagokat szeretsz, amit nem léteznek!
  • Léteznek, itt, legbelül! És szeretem őket! De ez nem azt jelenti, hogy megvetem a létezőket.
  • Buta, naív elme... te is rájössz egyszer.
  • Te terített asztalnál is jóllaknál egy kekszel?
  • Nem erről van szó! Én csak... ez nem reális!
  • Miért kell annak lennie, ha ideális?
  • Ideális ma! De mi lesz holnap?
  • És holnap után, meg azután... Ezt meghagyom a sorsnak!
  • Méghogy sors? Könyörgöm! Te álomvilágban élsz! Nem látod, mi folyik itt? Kíváncsi lennék mit remélsz?
  • Nem remélek semmit, de egyet elvárok! Fogadd el, hogy világomban szépek a virágok! Fogadd el az álmokat, mik színesítik életed. Fogadd el, hogy idővel már nem fogják a kezedet. Fogadd el, hogy vannak álmodozók, akik imádnak élni!
  • Persze, mert világukban nem lehet félni.
  • Miért baj az, ha valaki hiszi, tökéletes az élet?
  • Mert semmi sem tökéletes, hát nem érted? Léteznek problémák és léteznek gondok. Léteznek gonoszak és vannak rossz dolgok!
  • Ki mondta, hogy nincsenek? Én az álmokról szóltam! Tökéletes világomban van helye a rossznak.
  • Végképp nem értem. Akkor mire fel az álmok?
  • Álmok nélkül nem tudnám, holnap mit csinálok. Biztonságot ad. Todom, van remény.
  • A remény hal meg utoljára, optimista szegény.
  • Igen, optimista. Aki imád élni.
  • Jah, optimista. Aki nem akar félni!
  • De igen, félek...
  • Na ne mondd! És mitől?
  • Hangod kételkedve cseng.
  • Nem is tudom, mitől.
  • Én tudom, mert nem hiszed, nem hiszed, hogy félek. De félek. Félek, valyon helyes-e amit érzek.
  • Ez egyszerű! Természetesen...
  • Félek, hogy holnap reggel, mikor álmomból ébredek, nem lesz több pillanat, mikor újra ébredek.
  • Félsz, hogy itt ragadsz a való világban?
  • Félek, hogy egyszer majd nem hiszek az álomvilágban.
  • Oh, halle lúja! Bárcsak már eljönne!
  • Szánalmas vagy! S éljek úgy, hogy minden fehér és fekete? Te nem látod a színeket, pedig minden egy csoda. Sajnálom, hogy életed sivár lakoma!
  • Ne sajnálj, én legalább tudom, mi az élet!
  • De sajnállak, mert bár tudod, nem tartod szépnek.
  • Miért, mi szép ebben az ocsmány világban?
  • Elmondanám, de nem számít, mert én itt vagyok az álomvilágban.
  • Meghátrálsz? Na mi van? Így akarsz lelépni?
  • Ég veled idegen! S tanulj meg szívből élni!

No comments: