Tuesday, April 22, 2008

Élet


Egyszerű dolog az élet annak,
aki biztos a holnapban,
kinek nem kétség az ébredés,
kinek világa szép, tökéletes,
s optimista felfogással minedn
rosszban meglátja a jót...
Mert: "Minden rosszban van
valami jó."

Gyermek fejjel élem még életem,
Hiszem, hogy bevégzem végzetem,
De kétség gyötör: valyon jó úton
haladok? Kinek lennem kell, az
vagyok? Vagy csak a szelek
szárnyán utazok...
Hisz: "minden út Rómába vezet."

Csak rémélni tudom, hogy
életem jó mederbe tart.
S leapadt már az ár, mi
sok fecskét elzavart.
Mert itt a tavasz, s nekem
szerelem kell!
Mert szeretet nélkül nem
élhet az ember.

És ha egyszer eljön a
tél, s meghal a világ,
uralomra tör a jég,
s minden szürke és kopár,
akkor segítsen a jókedv és
a széles mosoly!
Mert: "színház az egész világ!"
De nem mindenki tapsol.

No comments: